Blog kategorie
Blog chmura tagów

ROPOŻ strona na Facebooku

Odezwij się do nas

Logo ROPOŻ, Hurtowania BHP, PPOŻ

PHU RO-POŻ Marzena Rosińska

14-100 Ostróda, ul Hurtowa 7

od poniedziałku do piątku 7:00-17:00
w soboty 8:00-14:00

Jakie właściwości ma polar roboczy outdoor?

0

Polar roboczy typu outdoor to doskonały wybór do pracy wykonywanej na zewnątrz lub w pomieszczeniach zamkniętych, ale przy niższych temperaturach. Dlaczego? Otóż materiał, jakim jest polar, znakomicie sprawdza się w sytuacjach, w których ważne są magazynowanie ciepła i ochrona przed wiatrem. Dodatkowo polar zapewnia wysoki komfort podczas użytkowania. Jakie jeszcze właściwości ma polar roboczy outdoor? Gdzie sprawdzi się tego typu odzież robocza? Podpowiadamy!

Polary robocze podczas pracy

Czym jest polar?

Polar to uniwersalny materiał o wszechstronnym zastosowaniu. Jego historia sięga 1979 roku, kiedy to amerykańska firma Malden Mills stworzyła materiał Polartec – lekki, ciepły, spełniający kryteria wełny, jednak zdecydowanie od niej lżejszy. Wkrótce nazwa materiału została skrócona do nazwy polar, a ten szybko zyskał uznanie wśród producentów odzieży i jej użytkowników.

Niewiele osób wie, że inspiracją do stworzenia materiału było niedźwiedzie futro. Konstrukcję polaru tworzą cienkie poliestrowe rurki wypełnione powietrzem, co daje doskonały efekt termoizolacyjny i hydrofobowy. Jakie właściwości ma polar? To przede wszystkim trwałość, idealna ochrona termiczna oraz nieprzemakalność (polar wchłonie wodę, ale w ilości nie większej niż 1% swojej wagi). Taki zestaw cech sprawia, że materiał jest wykorzystywany w produkcji odzieży roboczej, takiej jak polar roboczy outdoor. Jak jednak wybrać najlepszy polar roboczy?

Jakie cechy powinien mieć polar roboczy?

Polary robocze, zarówno damskie, jak i męskie, powinny wyróżniać się pewnym zestawem cech, który zagwarantuje komfortowe i niezawodne użytkowanie odzieży nawet w trudnych warunkach.

Odpowiedni skład materiałowy i gramatura

Polary robocze wykonane są oczywiście z polaru (poliestru w pełni odpornego na deformację). Czasem stosuje się domieszkę innych tkanin, np. elastanu, który zwiększa elastyczność ubrań, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowują się one do sylwetki, nie krępując jednocześnie ruchów. Dobrym rozwiązaniem będzie również odzież wykonana z poliestru z cząsteczkami węgla czy włókna bambusowego o dodatkowych właściwościach m.in. antybakteryjnych i antyodorowych.

Wybierając polar roboczy, warto też zwrócić uwagę na informacje zawarte na metce. Chodzi przede wszystkim o gramaturę materiału określającą, ile waży 1 mkw. produktu. Dla przykładu, polar 200 informuje, że 1 mkw. materiału waży 200 gramów. Im wyższa gramatura polaru, tym większa ochrona przed zimnem. Ten element należy zawsze dopasowywać do indywidualnych potrzeb i warunków, w jakich wykorzystywana będzie odzież robocza.

Polary robocze

 

Zapięcie, kieszenie, krój, czyli wygoda i funkcjonalność

Dobry polar roboczy powinien być komfortowy w noszeniu i nie krępować ruchów. Przy zakupie warto zatem zwrócić uwagę na krój – bluzy wzorowane na odzieży sportowej i trekkingowej sprawdzają się zawsze bezkonkurencyjnie. Gumki lub ściągacze w pasie i rękawach będą zapobiegać podciąganiu się materiału i zapewnią dodatkową ochronę przed podmuchami wiatru. Z kolei zapięcie na zamek błyskawiczny oraz kieszenie to elementy podnoszące wygodę i funkcjonalność odzieży. Detalem, na który także warto zwrócić uwagę, są elementy fotoluminescencyjne zamieszczone na odzieży poprawiające bezpieczeństwo użytkownika po zmroku.

Certyfikaty i normy

Jeśli chcemy mieć pewność, że polary, w które zaopatrujemy pracowników, sprawdzą się w warunkach roboczych, sprawdźmy, czy spełniają one wymagania normy CE ISO 13688:2013. To norma międzynarodowa definiująca wymagania dotyczące wykonania, ergonomii, nieszkodliwości, oznaczania wielkości, procesu starzenia, kompatybilności i znakowania odzieży ochronnej. Inny certyfikat, mówiący wiele o jakości odzieży, to Oeko-Tex standard 100 – oznacza on, że wykorzystany w procesie produkcji materiał jest wolny od substancji szkodliwych w stężeniach, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Dla kogo polar roboczy?

Lista branż, w których polary robocze outdoor sprawdzą się najlepiej, jest naprawdę długa. To uniwersalne rozwiązanie, które docenią przede wszystkim użytkownicy pracujący na zewnątrz, w chłodnych, wietrznych i wilgotnych warunkach pogodowych. Polary robocze to świetna propozycja także dla osób pracujących w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak magazyny. Polar roboczy sprawdzi się też w takich branżach jak transport i logistyka, budownictwo, inżynieria czy ogrodnictwo. W polary zaopatrywani są również pracownicy firm sprzątających oraz montażowych.

Warto pamiętać, że wybierając polar o odpowiedniej gramaturze, możemy z powodzeniem korzystać z niego o każdej porze roku, pracując zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach.

Jakie zalety ma polar roboczy?

Wśród pozostałych zalet, jakie wyróżniają polary robocze, należy także wymienić:

  • szybkie wysychanie,
  • lekkość,
  • komfort użytkowania,
  • właściwości antyalergiczne,
  • łatwość czyszczenia,
  • brak konieczności prasowania,
  • odporność na blaknięcie – mimo upływu czasu zachowana zostaje intensywność kolorów
Komentarze do wpisu (0)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl